Aktualności

Rodzina 500 plus 2018/2019

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż z dniem 30.09.2018r. kończy się okres świadczeniowy na jaki zostały przyznane Państwu świadczenia w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”

 Zachęcamy do składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego („Rodzina 500+”) na nowy okres świadczeniowy 2018/2019 w wersji elektronicznej już od 1 lipca, a od 1 sierpnia także w wersji papierowej. Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia. W praktyce oznacza to, że przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za październik nastąpi do 31 października tego roku.

 

W przypadku składania wniosków w wersji elektronicznej, rodziny mają do wyboru aż 4 kanały online. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

 

Wnioski składane osobiście będą przyjmowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Raszynie , ul. Unii Europejskiej 3, w pokoju nr 1.

 

Wniosek można przesłać także listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

Świadczenie wychowawcze- formularze na nowy okres, rozpoczynający się 1 października 2018r. do pobrania poniżej, wraz z broszurami informacyjnymi.